Serbest Soğutma Sistemi

Serbest Soğutma Sistemi

Serbest (Doğal) Soğutma Sistemi ile
veri merkezinizi soğuturken enerji tasarrufu sağlayın!

GENEL BAKIŞ
OPSİYONLAR
TEKNİK DOKÜMAN

Serbest (Doğal) Soğutma Sistemi, uygun mevsim şartlarında dışarıdan aldığı havayı, filtreleyip odalara göndererek içeride oluşan sıcak havayı direkt olarak free cooling yöntemi ile soğutan cihazlardır. Mevcut iklimlendirme sistemleriyle entegre çalışırlar. Veri merkezi ve santral odalarının yüksek enerji verimliliği ile soğutulması için en önemli ve belirleyici konu iklim özellikleridir ve detaylı analiz ile belirlenmelidir.

CoolAer Serbest (Doğal) Soğutma Sistemi, telekom endüstrisinde sıklıkla kullanılan çok yönlü bir soğutma teknolojisidir. CoolAer Serbest Soğutma Sistemi, çoğu iklimde elektronik muhafazalar, radyo baz istasyonları, 5G, LTE, UMTS ve GSM ağ ekipmanlarını barındıran baz istasyonları ve benzer uygulamalar için sorunsuz sıcaklık düzenlemesi sağlar. Daha sıcak iklimlerde, veri merkezleri, güç kaynağı odaları ve hibrit telekom sahaları için ise maliyetleri düşürürken toplam ısıyı azaltmak üzere mevcut klima üniteleriyle birleştirilebilir.

CoolAer Serbest (Doğal) Soğutma Sistemleri, geleneksel AC ünitelerine yedek bir çözüm olarak bir sistemin klima düzenine ve tasarımına dahil edilebilir. Hibrit bir sistemde, ana sıcaklık kontrol ünitesinde bir sorun olursa, CoolAer Serbest (Doğal) Soğutma Sistemi otomatik olarak devreye girer. İç sıcaklık ayarlanan değer noktasına yükseldiğinde, Serbest (Doğal) Soğutma Sistemi, sistemlerin % 100 kapasitede çalışmasını sürdürmek ve aşırı ısınmasını önlemek için maksimum soğutma kapasitesinde çalışmaya başlar.

CoolAer Serbest (Doğal) Soğutma Sistemleri, düşük enerji ile çalışmaya uygun olduğundan batarya yedek gücü ile çalışabilir. Bu sayede, elektrik kesintisi durumunda sıcaklık düzenlemesi ve saha operasyonlarında herhangi bir aksama yaşanmaz.

*  Ethernet Portu
*  Manuel Mod
*  Oda İçi Nem Sensörü
*  Remote On-Off Özelliği
*  SNMP Modül
*  Web Arayüzü

Katalog

*  Datasheet

CoolAer Destek Hattı
Gönder